Podpora pro studenty

Připravili jsme pro tebe některé tipy a rady, aby sis studium mohl/a užít co nejvíce! Chceš poznat Pedagogickou fakultu a její okolí? Teprve nastupuješ ke studiu a chtěl/a bys vědět, do čeho jdeš, nebo hledáš pomocnou ruku?

Tak to jsi tu správně!

Tvým prvním parťákem bude PedInfo!
Tam se dočteš vše, co potřebuješ vědět o zápisu, pojmenování místností v rozvrhu, kdo hraje na fakultě důležitou roli, jaké máme na fakultě spolky i kam si skočit na jídlo.

Jsi na Peďáku nový/á a nevíš, kde jsou ty nejpodstatnější budovy fakulty? Nevadí! Přichystali jsme pro tebe poutavou procházku po centru Prahy na aplikaci Actionbound (aplikace je zadarmo ke stažení, budeš potřebovat data a zapnuté umístění). Na vycházce poznáš nejen kam budeš chodit na hodiny, ale také se něco dovíš a zjistíš, kam bys mohl/a chodit na oběd nebo na pivo. Stačí naskenovat QR kód, dojet na Karlovo náměstí a můžeš vyrazit!

PS: Neboj, nepotáhneme tě do Brandýsa ani na Barrandov 🙂 Tyto budovy možná během studia navštívíš, ale určitě ne tolik jako centrum Prahy.

Studentská oborová rada pro obor Učitelství pro 1. stupeň
Pokud máš ty nebo celý tvůj ročník nějaký specifický studijní problém, tak se obrať na SORku! Toto seskupení studentů je komunikační můstek mezi vyučujícími/katedrami a studenty.

Také se na jejich stránkách můžeš dočíst, jak se vypořádat s diplomkou nebo o projektu Hovory přes dráty, ve kterém se dozvíš, jak probíhá studium různých specializací přímo od studentů, aby ses mohl/a lépe rozhodnout, až přijde čas na tvoji osudovou volbu.

Tady máš odkaz na jejich stránky!

Jak ti pomůže Emil

Krom toho, že se na nás vždycky můžeš obrátit s jakýmkoliv dotazem, tak jsme si pro tebe ještě něco připravili.

Pro studenty Učitelství pro 1. stupeň

Hra na klavír

• noty k písničkám a základy nauky (odkaz na Google disk)
  • nahrávky povinných písniček (odkaz na playlist na Youtube)
  • Playlist poslechových skladeb na zkoušku z hudebky (zimní semestr) (letní semestr) (doporučujeme překontrolovat seznam poslechových skladeb, protože se některé mohly změnit)

Plavání s Emilem

Každý zimní semestr pořádáme plavání, abychom pomohli studentům s přípravou na zápočet. Sleduj naše sociální sítě, ať ti nic neuteče.

Pro studenty Speciální pedagogiky a Logopedie

3+1 s Emilem

3 přednášky a 1 workshop – tohle se skrývá pod tímto prazvláštním názvem. Jedná se o nadstavbové jednorázové akce zaměřené na speciální pedagogiku. Pokud tě téma následujícího 3+1 zaujme, tak určitě doraz!

Už si prozkoumal/a fakultu? A co její okolí? Tady máš od nás nějaké tipy, kam třeba zajít na ranní kávu nebo večerní pivo po přednášce.

Naše tipy na volitelné předměty

Pedagogická fakulta

• Aktuální témata současné psychologie I – OVP13008 (navazující Aktuální témata současné psychologie II – OVP13010)
  • Světový jazyk A – OBUZ22006
  • Světový jazyk N – OKBUZ22008
  • Anglická konverzace I – OPMN0A350C (navazující Anglická konverzace II – OPMN0A354C)
  • Pedagogická praxe v mimoškolních aktivitách žáků 1. stupně ZŠ – OPMN0N365C
  • Přírodovědné pokusy pro mateřské školy a 1. stupeň ZŠ I – OPB01E1I0C (navazující Přírodovědné pokusy pro mateřské školy a 1. stupeň ZŠ II – OPB01E1I5C)
  • Praktická rétorika – OB2303V11
  • České dějiny – OPMN0D363C
  • Úvod do hry na klavír – O01308163
  • Exkurze – ON2308131
  • Dramatická výchova – OB2308178
  • Etnická hudba a etnomuzikologie – OB2308179
  • Neformální vzdělávání – případová studie: Mezinárodní cena vévody z Edinburghu – OPNZ0O166C
  • Mediální výchova – OPMN0C368C
  • Metodika vzdělávání pomocí dokumentárního filmu – O01315V001
  • Rozvíjení didaktických znalostí obsahu prostřednictvím videoklubu – OPNM0M101C
  • Studijní strategie a strategie zvládání u studentů se speciálními potřebami – OPBZ0Q129C
  • Integrita a etika ve výzkumu – OPNZ0Z171C
  • Reklamní komunikace – OB2303V03
  • Úvod do instrumentálního obohacení Reuvena Feuersteina – OPMN0Q366C
  • Audiokniha v teorii a praxi – OPBC4L126C
  • Digitální technologie a děti: Seminář pro 1. stupeň ZŠ – OPMN0N372C
  • Individuální a skupinová podpora žáků s překážkami v učení – OPMN0N371C
  • Chemie a společnost – OPBZ0E124C
  • Hry v matematice na 1. st. ZŠ. – OPMN0M374C
  • Introduction to socially engaged arts – OEBWV2311Z
  • Využití dokumentárních filmů ve výuce (Jeden svět na školách) – OPNZ0C172C
  • Učíme (se) recitovat. Didaktika uměleckého přednesu ve výuce literatury – OPBC4L108C

Doporučené nové volitelné předměty od PedF UK!

Filozofická fakulta

• Tělocviky např. badminton, volejbal, stolní tenis
  • Účast na lingvistických a psychologických experimentech v laboratoři LABELS – ABO700398
  • Základy českého znakového jazyka I – ACN300396 (navazující Základy českého znakového jazyka II – ACN300397, Základy českého znakového jazyka III – ACN300398)
  • Základy pedagogického poradenství – APD190009

Přírodovědecká fakulta

• První pomoc ve škole –  bloková – MB180C25
  • První pomoc ve škole – terénní – MB180C25T
  • Přírodovědný fotoklub – MB162S09

Právnická fakulta

• Tělocviky a kurzy (informace najdete na facebooku ktv pf)

Centrum pro přenos poznatků a technologií a Matfyz

• Elements of AI+ – NAIL130
  • Ethics of AI – TVOL0017
  • Násilí v blízkých vztazích – TVOL0009

Další fakulty:

• Rozvod v sociálně právní ochraně dětí – L0114
  • E-learningový kurz Spánková medicína – CVOL0117

Pokud se momentálně předmět nevyučuje, tak můžete napsat garantovi email s dotazem, zda se plánuje otevřít, pokud byste měli zájem.

KAVÁRNY pro ranní pohodu

• Mamacoffee (Vodičkova 6)
  • Café Neustadt (Karlovo nám. 23)
  • Super Tramp Coffee (Opatovická 160)